Dům zahraniční spolupráce
Dům zahraniční spolupráce

Kto sme

The Centre for International Cooperation in Education (DZS) is a semi-budgetary organisation, established by the Ministry of Education, Youth and Sport of the Czech Republic, performing tasks involved with ensuring educational, training and other relations with foreign countries under the instructions of the ministry. DZS is responsible for a number of international programmes and carries out activities relating to the promotion of education. DZS services are aimed at both individuals, students, teachers, directors of all types of schools and other professionals, and organisations and companies involved in education and local authorities and, last but not least, also the Ministry of Education, Youth and Sport.

Čo ponúkame

Pro studenty
Během studia na vysoké nebo vyšší odborné škole můžeš využít široké nabídky stipendijních programů. Studuj semestr nebo dva na evropských univerzitách v rámci programu Erasmus+. Napiš diplomovou práci v Rakousku s programem Aktion ČR-Rakousko nebo se zapoj do středoevropské univerzitní sítě CEEPUS. Na Norsko, Island a Lichtenštejnsko se specializují Fondy EHP. Láká tě studium ve vzdálenějších destinacích? Stipendia do celého světa, včetně např. Číny, Izraele nebo Mexika nabízí Akademická informační agentura.
Pro absolventy
Dostudoval/a jsi, ale chtěl/a bys ještě před nástupem do práce načerpat zkušenosti v zahraničí? V rámci programu Erasmus+ můžeš vyjet na odbornou stáž v délce 2 – 12 měsíců do roka od ukončení studia. Do zahraničí můžeš vyjet taky jako dobrovolník prostřednictvím programu Evropský sbor solidarity. Stačí se zaregistrovat v online databázi a vybrat projekt, který tě nejvíc zajímá. Pro účast na stáži i dobrovolnickém projektu dostaneš finanční podporu, která ti pomůže s pokrytím nákladů.
Proč vyjet do světa?
Zkušenosti ze studia nebo pracovní stáže ze zahraničí se cení – budoucí zaměstnavatelé se o tebe poperou. Zdokonalíš se v cizím jazyce. Poznáš nejen místní kulturu a zvyky, ale dozvíš se i spoustu nového o sobě. Získáš sebedůvěru a rozhodnost. Ujasníš si, čemu se chceš v budoucnu věnovat. Získáš nové zážitky a přátele třeba na celý život.