Dům zahraniční spolupráce
Dům zahraniční spolupráce

Kdo jsme

Dům zahraniční spolupráce (DZS) je příspěvkovou organizací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a administruje mezinárodní aktivity v oblasti vzdělávání. Aktivity DZS jsou určeny organizacím a firmám věnujícím se vzdělávání, vědě a výzkumu, orgánům místních samospráv, ale také jednotlivcům (studentům, pedagogům, vedoucím pracovníkům všech typů škol a dalším odborníkům) a samotnému Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Co nabízíme

Pro studenty
Během studia na vysoké nebo vyšší odborné škole můžeš využít široké nabídky stipendijních programů. Studuj semestr nebo dva na evropských univerzitách v rámci programu Erasmus+. Napiš diplomovou práci v Rakousku s programem Aktion ČR-Rakousko nebo se zapoj do středoevropské univerzitní sítě CEEPUS. Na Norsko, Island a Lichtenštejnsko se specializují Fondy EHP. Láká tě studium ve vzdálenějších destinacích? Stipendia do celého světa, včetně např. Číny, Izraele nebo Mexika nabízí Akademická informační agentura.
Pro absolventy
Dostudoval/a jsi, ale chtěl/a bys ještě před nástupem do práce načerpat zkušenosti v zahraničí? V rámci programu Erasmus+ můžeš vyjet na odbornou stáž v délce 2 – 12 měsíců do roka od ukončení studia. Do zahraničí můžeš vyjet taky jako dobrovolník prostřednictvím programu Evropský sbor solidarity. Stačí se zaregistrovat v online databázi a vybrat projekt, který tě nejvíc zajímá. Pro účast na stáži i dobrovolnickém projektu dostaneš finanční podporu, která ti pomůže s pokrytím nákladů.
Proč vyjet do světa?
Zkušenosti ze studia nebo pracovní stáže ze zahraničí se cení – budoucí zaměstnavatelé se o tebe poperou. Zdokonalíš se v cizím jazyce. Poznáš nejen místní kulturu a zvyky, ale dozvíš se i spoustu nového o sobě. Získáš sebedůvěru a rozhodnost. Ujasníš si, čemu se chceš v budoucnu věnovat. Získáš nové zážitky a přátele třeba na celý život.