PRŮVODCE PROFESIA DAYS

Jak můžete veletrh využít i jinak než pouze za účelem hledání práce

Důkladnou přípravou a zvládnutými rozhovory s vystavovateli vaše úspěšné tažení na veletrhu ani zdaleka nekončí. Veletrh není pouze o pracovních příležitostech, ale i o možnostech vzdělávání, sbírání nových dovedností a také o nabírání inspirace.

Jak se říká 100 lidí, 100 chutí, proto na veletrhu bude připravena široká paleta aktivit tak, aby si každý něco našel.

Pomoc při hledání práce

Pokud se na rozhovory s vystavovateli ještě necítíte nebo chcete vyladit svoje CV předtím, než ho začnete odevzdávat, je tu pro vás připraveno několik možností, jak zvýšit šance na úspěšné nalezení práce.

Kariérní poradenství
Na veletrhu najdete odborníky, kteří vám velmi rádi poradí, jak vylepšit svoje CV, napsat motivační dopis, hlásit se na pracovní pozici tak, aby si vás personalista všiml. Pokud máte v plánu hlásit se na nějaké pozice i později, tak je to pro vás skvělá příležitost.

Odborné přednášky

V místnosti Profesia Master Class si budete moci poslechnout přednášky na téma hledání práce, napsání životopisu a motivace. Zkušení experti se podělí o svoje znalosti a know-how. Program přednášek najdete tady.

Testování
Chcete vědět, jak jsou na tom vaše znalosti, v čem jste dobrý a na čem ještě zapracovat? Využijte jedinečnou příležitost otestovat se v jazykových, osobnostních a IT dovednostech s certifikátem úplně zdarma.

Inspirace

Pokud vám chybí inspirace a motivace na tvé kariérní cestě, nenech si utéct přednášky na pódiu. Spíkři jsou úspěšní lidé z různých oblastí od byznysu přes sport až po umění. Podělí se o svoje neobyčejné příběhy a rady, jak jejich úspěch můžete napodobit. Program najdete zde.

 TIP:

Podívejte se předem na program přednášek na pódiu a naplánujte si, na které přednášky chcete jít, aby ste nic důležitého nezmeškal. Ostatní aktivity probíhají nepřetržitě.

Nové nápady a inovativní myšlení jsou jedny z nejvyhledávanějších schopností v současné době. Přemýšlíte nad svým vlastním byznysem či projektem? Na veletrhu budete mít jedinečnou příležitost popovídat si se zkušenými mentory v IT & Startup zóně o svých podnikatelských nápadech nebo konkrétních problémech, které řešíte ve svém rozběhnutém byznysu.

Pokud se po tom intenzivním lovení práce, vzdělávání a inspirování budete cítit unaveně, nezoufejte, máme pro vás připravené různé aktivity, při kterých se můžete zabavit a oddychnout si po náročných aktivitách.

 

 TIP:

Pokud vám jde z těch všech možností hlava kolem, neváhejte se obrátit s otázkami na naše kolegy v infostánku.

Na závěr vám chceme popřát hodně štěstí při hledání nových příležitostí a pevně věříme, že vám tato příručka pomůže přiblížit se cílům.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, nezapomeňte nám napsat na náš Facebook nebo nás navštivte na stánku Profesia na veletrhu. 

Těšíme se na vás!

P.S.: Předtím, než odejdete na veletrh, zkontrolujte si, jestli jste provedli tyto kroky:

* Připravit si CV i s fotografií (aby si vás personalista zapamatoval)
* Vytisknout si několik CV a dát si ho i na USB klíč, ať ho máte i v elektronické podobě
* Vhodně se obléknout a nezapomenout na svěží dech
* Připravit si krátkou prezentaci o sobě
* Vzít si poznámkový blok i s perem
* Naplánovat si, na jaké přednášky chcete jít, aby ste všechno důležité stihli
* Nezapomenout na pozitivní náladu!