PRŮVODCE PROFESIA DAYS

Jak můžeš festival využít i jinak než pouze za účelem hledání práce

Důkladnou přípravou a zvládnutými rozhovory s vystavovateli tvé úspěšné tažení na festivalu ani zdaleka nekončí. Festival není pouze o pracovních příležitostech, ale i o možnostech vzdělávání, sbírání nových dovedností a také o nabírání inspirace.

Jak se říká 100 lidí, 100 chutí, proto na festivalu bude připravena široká paleta aktivit tak, aby si každý něco našel.

Pomoc při hledání práce

Pokud se na rozhovory s vystavovateli ještě necítíš nebo chceš vyladit svoje CV předtím, než ho začneš odevzdávat, je tu pro tebe připraveno několik možností, jak zvýšit šance na úspěšné nalezení práce.

Kariérní poradenství 
Na festivalu najdeš odborníky, kteří ti velmi rádi poradí, jak vylepšit svoje CV, napsat motivační dopis, hlásit se na pracovní pozici tak, aby si tě personalista všiml. Pokud máš v plánu hlásit se na nějaké pozice i později, tak je to pro tebe skvělá příležitost.

Odborné přednášky
Na pódiu Profesia Master Class si budeš moci poslechnout přednášky na téma hledání práce, napsání životopisu a motivace. Zkušení experti se podělí o svoje znalosti a know-how.

Testování
Chceš vědět, jak jsou na tom tvé znalosti, v čem jsi dobrý a na čem ještě zapracovat? Využij jedinečnou příležitost otestovat se v jazykových, osobnostních a IT dovednostech s certifikátem úplně zdarma.

Inspirace

Pokud ti chybí inspirace a motivace na tvé kariérní cestě, nenech si utéct přednášky na pódiu. Spíkři jsou úspěšní lidé z různých oblastí od byznysu přes sport až po umění. Podělí se o svoje neobyčejné příběhy a rady, jak jejich úspěch můžeš napodobit.

 TIP:

Podívej se předem na program přednášek na pódiu a naplánuj si, na které přednášky chceš jít, abys nic důležitého nezmeškal. Ostatní aktivity probíhají nepřetržitě.

Pokud se po tom intenzivním lovení práce, vzdělávání a inspirování budeš cítit unaveně, nezoufej, máme pro tebe připravené různé aktivity, při kterých se můžeš zabavit a oddychnout si.

 

 TIP:

Pokud ti jde z těch všech možností hlava kolem, neváhej se obrátit s otázkami na naše kolegy v infostánku.

Na závěr ti chceme popřát hodně štěstí při hledání nových příležitostí a pevně věříme, že ti tato příručka pomůže přiblížit se k tvým cílům.

Pokud budeš mít jakékoliv dotazy, nezapomeň nám napsat na náš Facebook nebo nás navštiv na stánku Profesia na festivalu. 

Těšíme se na tebe!

P.S.: Předtím, než odejdeš na festival, zkontroluj si, jestli jsi provedl tyto kroky:

* Připravit si CV i s fotografií (aby si tě personalista zapamatoval)
* Vytisknout si několik CV a dát si ho i na USB klíč, ať ho máš i v elektronické podobě
* Vhodně se obléknout a nezapomenout na svěží dech
* Připravit si krátkou prezentaci o sobě
* Naplánovat si, na jaké přednášky chceš jít, abys všechno důležité stihl
* Nezapomenout na pozitivní náladu!